Kāds tas izskatās?
Ķermenis īss, drukns;Garums 23-30 cm; Masa: 450-1200 g; baltkrūtainais ezis ir nedaudz lielāks par brūnkrūtaino ezi. Apdzīvo kultūrainavu biotopus (parkus, dārzus, apstādījumus), mežmalas, krūmājus, sīkmežus. Izvairās no mitrām vietām. Aktīvs vakaros un naktīs. Nometnieks. Guļ ziemas miegu (no novembra līdz aprīlim). Pēdminis (atbalstās uz visas pēdas apakšējās virsmas)
Mugurpuse ar garām, asām adatām. Citās ķermeņa daļās cieti un reti mati. Ķermenis īss, drukns un var saritināties kamolā. Aste un kājas ļoti īsas, aste nav garāka par pēdu.. Ārējās ausis un acis labi attīstītas.Ķermeņa vēderpuse ir tumši brūngana. Uz krūtīm balts plankums .
Kājas īsas, piecpirkstu, vienāda garuma. Pēdas garums: brūnkrūtainajam ezim - 3,5-4,0 cm, baltkrūtainajam ezim - 3,9-4,5 cm. Pirksti samērā gari. Spilventiņi labi attīstīti. Nagi gari. Pēdu nospiedumos labi saskatāmi nagu un pirkstu iespiedumi. Pārvietojas soļos vai rikšos. Ejot izpleš pirkstus (priekškājām mazliet vairāk nekā pakaļkājām). Soļa garums 7-9 cm. Ejot pakaļkājas pēda novietojas uzreiz aiz priekškājas pēdas vai daļēji pārklāj to. Pēdu nospiedumi izkārtoti zigzagveidā. Vidējo trīs pirkstu nagi var "strīķēt" zemi, atstājot starp pēdu nospiedumu pāriem ievilktas paralēlas svītras. Pēc pēdām sugas nav atšķiramas.
Mēsliem velteniska desas forma. Tievākais gals nedaudz izstiepts. Krāsa - ļoti dažāda (biežāk tumša). Konsistence - samērā irdena. Garums - 3-4 cm (¼ 1-1,5 cm). Saturā: galvenokārt kukaiņu hitīna, gliemežu čaulu un nelielu mugurkaulnieku (pārsvarā - abinieku) kaulu daļiņas, dažādu augu dažādu daļu fragmenti; retumis - putnu olu čaumalu gabaliņi, atsevišķos gadījumos - peļveidīgo mati un putnu spalvas. Atradumi - visdažādākajās vietās. Brūnkrūtainā eža mēsli no baltkrūtainā eža mēsliem nav atšķirami.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru